REDUCE REUSE RECYCLE

Reduce Reuse Recycle – RRR kas tai ir kodėl svarbu vadovautis šiomis trimis raidėmis?

Išvertus į lietuvių kalbą tai reikštų – Sumažink, panaudok dar kartą, perdirbk.

Žvelgiant giliau galima lengvai suprasti, kad neužtenka pirkti be galo daug produktų su mintimi, kad vis tiek juos “perdirbsiu”. Negalima pamiršti, kad ne visos medžiagos gali būti perdirbamos, o kai kurios, net ir perdirbtos nebūna populiarios tarp gamintojų, nes perdirbtas plastikas ar popierius yra daug brangesnė žaliava nei pirmapradis. Tos atliekos, kurios negali būti perdirbamos patekusios į perdirbimo punktą gali sukelti daug sunkumų, visų pirma pažeisti perdirbimo įrenginius ir sukelti daug išlaidų įmonių savininkams, o taip pat, jos iš ten tikrai gali atsirasti pakrantėse ar sąvartynuose. Todėl svarbu pasidomėti kokias atliekas gali perdirbti viena ar kita įmonė ir kur kokias atliekas reikėtų pristatyti.

Siekiant tvaresnio gyvenimo, pirmoji taisyklė – REDUCE – sumažink vartojamus produktus, prieš įsigyjant dar vienus džinsus, griebiant parduotuvėje pasiūlytą plastikinį maišelį tik dėl to kad jis nemokamas ir Tau jį pasiūlė, prieš perkant dar vieną rankų kremą nes šis labiau kvepia, nors namuose dar stovi 5 pradėti buteliukai iš ankstesnių sezonų, prieš ruošiantis didžiosioms metų šventėms, pagalvok.. Ar tikrai reikia visos pompastikos ar tikrai reikia tiek produktų, kurie suteikę Tau laimės tik trumpą laiką, ilgai gulės pamiršti Tavo spintoje ar dar blogiau šimtus metų  sąvartynuose, miškuose, vandenynuose. Geriau turėk mažiau, tačiau investuok į kokybiškus, ilgalaikius gaminius.

REUSE – panaudok dar kartą. Visai nesvarbu ar tai per klaidą Tavo namuose atsiradęs plastikinis maišelis, tai įplyšę džinsai, ar po uogienes likęs stiklainis – kiekvienas produktas gali būti prikeltas antram gyvenimui ir naudingai panaudotas ne vieną kartą. O taip pat reiktų nepamiršti, kad tai, kas galbūt nebegražu, neaktualu ir nereikalinga Tau, gali būti labai svarbu kitiems. Padovanok senus, tačiau vis dar geros būklės baldus, rūbus, techniką tiems, kas jos galbūt negali įsigyti, o galbūt tiesiog tiems, kas vadovaujasi šiais trim žingsniais ir renkasi daiktus iš antrų rankų.
O taip pat – sudėvėti marškinėliai gali tapti puikia lankų šluoste. Svarbu žiūrėti plačiai ir kūrybingai!

RECYCLE – perdirbk. Ne visos atliekos gali būti taip lengvai perdirbtos nes yra pagamintos iš kombinuotų pakuočių ar dėl to, kad yra purvinos, aliejuotos. Svarbu rūšiuoti atsakingai ir vadovautis savo miesto pateiktais reikalavimais. Tos medžiagos, pakuotės, kurios gali būti perdirbamos labai svarbu, kad patektų į perdirbimo įmonę ir būtų perdirbtos į naujus produktus. Jau panaudotų žaliavų perdirbimas sutaupo didžiulius kiekius vandens ir energijos lyginant su tuo, kiek tai kainuotų resursų gaminant visai naują pakuotę. 1 tona perdirbto popieriaus išsaugo 17 medžių, 26 000 litrų vandens ir 4000 kilovatų energijos


Tačiau taisyklingiausia būtų šiais trimis žingsniais vadovautis paeiliui, visų pirma, sumažink sunaudojamų produktų skaičių, tuomet, juos naudok daugiau nei vieną kartą ir tik tada perdirbk.

Updating…
  • Krepšelyje nėra produktų.